WWW.EL.Z-PDF.RU
БИБЛИОТЕКА  БЕСПЛАТНЫХ  МАТЕРИАЛОВ - Онлайн документы
 


«в механіці (план-конспект уроку фізики у 8 класі) Попович О. В. - вчитель фізики ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Овадне Тема уроку: ...»

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Овадне

Розв'язування задач на сили

в механіці

(план-конспект уроку фізики у 8 класі)

Попович О. В. - вчитель фізики

ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Овадне

Тема уроку: “Розв'язування задач на сили в механіці ” (8 клас).

Мета уроку:

закріпити й поглибити знання учнів про сили в механіці;

продовжити формувати фізичне мислення, вміння і навички застосовувати фізичні знання в конкретних практичних умовах; формувати компетентність розв’язування задач;

формувати самоосвітні компетентності ;

розвивати вміння аналізувати фізичні явища під час розв’язування задач;

розвивати соціальні, комунікативні і полікультурні компетентності під час роботи учнів у групах;

розвивати пам'ять і логічне мислення учнів;

виховувати адекватну оцінку й самооцінку, позитивне ставлення до критики, потребу в саморозвитку.

Очікувані результати для учнів:

Поглибити знання про сили в механіці: їх природу і прояв.

Використовувати набуті знання для розв’язування задач.

Розв’язувати задачі раціональним способом.

Працювати разом і успішно.

Тип уроку: урок удосконалення знань та вмінь учнів розв’язувати задачі.

Форма уроку: фронтальна і групова.

Обладнання: підручники, збірники задач, збірники тестових завдань, обладнання

для демонстрації сил в механіці (брусок, пружина, набір тягарців,

динамометр).

Структура уроку:

Етап уроку Час Методи й прийоми роботи на уроціДіяльність учителя

Організаційний момент 2хв Створення ситуації успіхуПривітання. Створення мікроклімату на уроціМотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, завдань уроку 3хв Методичний прийом «Здивуй і зацікав» Розкриття практичного значення навчальної діяльності.

Актуалізація опорних знань 5хвМетодичні прийоми«Ланцюжок»,«Доміно» Фронтальне опитування. Корекція знань.

Формування компетентності розв’язування задач 25хв Інтерактивні вправи «Акваріум», «Дерево рішень» Координація діяльності учнів при розв’язуванні задач на дошці. Пояснення на основі демонстрацій.

Рефлексія 5хвБесіда «Практичність теорії» Переконання у практичній доцільності діяльності на уроці.

Підведення підсумків уроку 3хв Аналіз діяльності учнів.Оцінювання. Підводить підсумок, Проводить оцінювання

Домашнє завдання2хв Завдання розв’язування задач різного рівня складності. Пояснення домашнього завдання.

План уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Повторення сил (фронтальне опитування).

2. Повторення фізичних величин (інтерактивна вправа “фізичне доміно”).

3. Повторення формул (гра “ланцюжок”)

ІV. Розв’язування задач.

1. Розв’язування тестових задач.

Розв’язування якісних задач.

Розв’язування розрахункових задач.

Розв’язування експериментальних задач.

V. Рефлексія.

V І. Підведення підсумків уроку.

VIІ. Домашнє завдання.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вітаю Вас на уроці фізики у 8 класі.

Гостям бажаю приємних вражень, а учням – міцних знань.

Всміхніться один одному і нехай ваша усмішка буде візиткою до успіху.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку.





Ми з вами живемо у світі, де все постійно змінюється, рухається, взаємодіє.

Життя - це рух. Ми вивчаємо механічний рух, що належить до механічних явищ.

Запитання: Які ще явища вивчає фізика?( механічні, теплові, електричні, магнітні, звукові).

Механічний рух відбувається за рахунок дії сил, взаємодій між тілами.

Запитання: Скільки видів взаємодій існує в природі?(гравітаційні і електромагнітні (в макросвіті), сильні і слабкі (в мікросвіті)).

Завдання уроку:

1.Повторити і поглибити знання про сили в механіці: їх природу і прояв.

2.Використовувати набуті знання для розв’язування задач.

3.Вчитися розв’язувати тестові, якісні, розрахункові, експериментальні задачі

4.Розв’язувати задачі раціональним способом.

5.Працювати разом і успішно.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Повторення сил (фронтальне опитування).

Які сили вивчають в механіці? Яка природа цих сил?

(сила тяжіння, вага тіла, сила пружності, сила тертя, реакція опори).

2. Повторення фізичних величин (інтерактивна вправа “фізичне доміно”).

F,Н; l,м; М,Нм;,м/с; t.с; Р,Н; N,Н;V, м3;k Н/м ;g=9,8Н/кг ;,кг/м3 ;

m,кг; µ,- ;l,м.

3. Повторення формул (гра “ланцюжок”)

(учень пише формулу з фізичною величиною, яка написана на карточці)

ІV. Розв’язування задач.

Розв’язування тестових задач.

Сила тяжіння, вага тіла ( с.20, 21).

Сила пружності ( с.18,19).

Сила тертя ( с.22,23).

Розв’язування якісних задач.

Задача 10.25 (с.

43, вищий рівень).

Яблуко, що падає з гілки, набуває швидкості завдяки притяганню до

Землі. А чи набуває Земля швидкості завдяки притяганню до цього яблука?

Відповідь: Так, але значно меншу, оскільки маса Землі набагато менша від

маси яблука.

Задача 12.14 (с.

49, достатній рівень).

Чому важко писати крейдою по мокрій дошці?

Відповідь: Коли пишуть крейдою, від неї відриваються маленькі грудочки і

залишаються на дошці внаслідок тертя. Якщо дошка волога,

тертя набагато менше.

Розв’язування розрахункових задач (інтерактивна вправа «Акваріум», робота в групах).

Задача 10.23.

(с.43, достатній рівень)

Якою є вага сталевого кубика з ребром завдовжки 10 см?

Дано: Розв’язання:

а=10см=0,1м Р= g m V=(0,1м)3=0,001м3

=7800 кг/м3 m = V m =7800 кг/м3*0,001м3=7,8кг

g=9,8Н/кг V= а3 Р=9,8Н/кг*7,8кг=76,44Н

Р-?

Відповідь: Р=76,44Н.

Задача 12.36.

(с.51, вищий рівень)

По горизонтальному столу за допомогою динамометра рівномірно тягнуть брусок вагою 10Н. Динамометр показує 2Н. На брусок встановлюють тягарець масою 500г. Якими будуть показання динамометра, якщо брусок знов рухається рівномірно ?

Дано: Розв’язання:

Рб=10Н Fбв = Fб +Fв Fбв = 2Н*(1+ 9,8Н/кг *0,5кг: 10Н )=3Н

Fб=2Н Fв = µgmв

mв=500г=0,5кг Fб = µРб

g=9,8Н/кг µ= Fб :Рб

Fбв - ? Fбв = Fб*(1+ gmв:Рб)

Відповідь: Fбв = 3Н.

Інший спосіб розв’язування :

Рбв = Рб + Рв=10Н+5Н=15Н

Складаємо і розв’язуємо пропорцію:

10Н – 2Н

15Н – Fбв2Н:10Н=15Н: FбвFбв *10Н=2Н*15Н

Fбв =2Н*15Н:10Н=3Н

Розв’язування експериментальної задачі (інтерактивна вправа «Дерево рішень» ).

Визначити жорсткість пружини.

Обладнання: динамометр, лінійка

Довжина шкали шкільного динамометра дорівнює 10 см. Межа вимірювання

динамометра – 4 Н.

Дано: Розв’язання:

F=4Н F= k х k = 4Н : 0,1м =40 Н/м

х=10см =0,1м k = F : х

k-?

Відповідь: k =40 Н/м.

Додаткове запитання: Чи зміниться жорсткість, якщо взяти 2 пружини і

з’єднати їх послідовно, паралельно?

V. Рефлексія

З якою метою ви розв’язували задачі?

Які думки і почуття викликала у вас робота на уроці?

Чого ви навчилися?

VI. Підведення підсумків уроку.

Зміст опрацьованого (вчилися розв’язувати задачі).

Висновки.

VII. Домашнє завдання

Розв’язати задачі 11.14, 12.15



Похожие работы:

«КОНКУРСНАЯ РАБОТА № 4участника ежегодного конкурса на звание "Лучший государственный гражданский служащий Камчатского края" номинация: СОЦИАЛЬНОЕ И КУЛЬТУРНОЕ РАЗВИТИЕ "Разработка Комплекса мер в поддержку книги и чтения" Петропавловск-Камчатский...»

«Masarykova univerzita Filozofick fakulta stav slavistiky Ukrajinsk jazyk a literatura Bogdana Mykytiuk Англіцизми в сучасному українському Інтернет-сленгу: причини вживання та способи адаптації Magistersk diplomov prce Vedouc prce:...»

«Додаток 1 до рішення обласної ради від 02.12.2016 р. № 115-7/VIІ ЗВІТ про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2016 рік Згідно з рішенням обласної ради від 19 лютого 2016 року № 14-2/VІІ „...»

«УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇКИЇВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА Осяянний сонцем Київ 2014...»

«Примерная тематика дипломных работ по кафедре изобразительного искусства и дизайна Шрифт как элемент эстетической культуры Создание пространственного образа и его влияние на эмоциональное состояние человека Формирование интерьера учебного помещения Формирование комфортной среды в жилом помещении Закономерности восприятия цвета и их...»

«-332105231140УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇКИЇВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА "Краса родом з Петриківки" Київ 2013 22860137795УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇКИЇВСЬКА ОБЛАСНА БІ...»

«СОДЕРЖАНИЕ Содержание.. 2 1 Пояснительная записка.. 3 2 Учебный план.. 8 3 Методическая часть.. 17 4 Система контроля и зачетные требования. 42 Список литературы.. 43 Приложения.. 451. ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА Сноуборд, Сноубордный спорт – олимпийский вид спорта, заключающийся в спуске с заснеженных склонов и гор на специальном снаряде –...»







 
2018 www.el.z-pdf.ru - «Библиотека бесплатных материалов - онлайн документы»

Материалы этого сайта размещены для ознакомления, все права принадлежат их авторам.
Если Вы не согласны с тем, что Ваш материал размещён на этом сайте, пожалуйста, напишите нам, мы в течении 2-3 рабочих дней удалим его.